מצלמה למתחילים, מצלמות מקצועיות

מצלמת רפלקס מומלצת לצלם החובב ומעלה

המצלמות הדיגיטליות, נחלקות לשלושה סוגים עיקריים: הנפוצות והמגוונות ביותר, הן המצלמות הקומפקטיות, הסוג שני – מצלמות דמויות SLR, ולבסוף, מצלמות רפלקס (DLSR), המיועדות לצלמים מתחילים, שרוצים להשיג תוצאות טובות יותר, וכן לצלמים מקצועיים.

אוטומציה לעומת גמישות בתפעול

מצלמות קומפקטיות, הן מצלמות שכל אחד יכול לצלם בהן, לעומת מצלמות רפלקס, המיועדות למתחילים וגם לצלמים מקצועיים.

מצלמות קומפקטיות הן קלות משקל, ואינן דורשות כמעט מעורבות, או הבנה משמעותית מצד המשתמש בהן.

לעומתן מצלמות רפלקס, גדולות יחסית, אולם, מעניקות למשתמש, גמישות רבה בתפעולן, ושליטה ידנית מלאה ומגוונת. מצלמות קומפקטיות, מסוגלות להתאים את עצמן, למצבי צילום שונים ולהפיק תמונות איכותיות, היצע הדגמים שלהן רב, וכך גם מחירן.

ההבדלים בין החיישנים

החיסרון העיקרי של מצלמה קומפקטית, הוא החיישן הקטן שלה, המסוגל להתמודד באופן מוגבל, עם מצבי צילום, כגון: תאורה חלשה, סצנות עם ניגודיות גבוהה, או צילום של אובייקט בתנועה.

בנוסף, מתקשה מצלמה קומפקטית, לספק עומק שדה והפרדת האובייקט מהרקע, וכן עדשת הזום שלה, קטנה יחסית.

לעומתה, מצלמת רפלקס, היא בעלת חיישן גדול, המאפשר לה לספק טווח דינמי גדול, ותמונות נקיות, גם בתנאי תאורה חלשים.

Canon EOS 4000D+18-55mm III יתרונות

מצלמת canon EOS 4000D, מסוג מצלמות הרפלקס, היא מצלמה אידיאלית לצלם החובב והמקצועי.

למצלמה מפרט טכני עשיר, חיישן 24 מיליון פיקסלים, המאפשר צילום מצוין גם בתנאי תאורה גרועים, והיא כוללת סצנות צילום חכמות, המוגדרות במצלמה.

לצלם, יש שליטה מוחלטת בכל משתני הצילום, ובנוסף, ניתן גם לצלם במצלמה במהירות גבוהה, תמונה אחר תמונה, גם עם פלאש.

למצלמה canon EOS 4000D יכולת צילום וידאו באיכות FULL HD, במהירות של 30 תמונות בשנייה, ופורמט צילום MPEG-4 ו ,H.264 הניתן לצפייה בכל מכשיר סלולרי חכם או מחשב.

מצלמת ,canon EOS 4000D גם מצלמת באיכות גבוהה, הודות למעבד החדשני DIGIC 4 PLUS, מערכת מיקוד אוטומטית ומסך LCD בגודל 2.7 אינץ'.

למצלמה תקשורת אלחוטית מובנית, המאפשרת לאחסן ולשתף את התמונות והסרטים, ברשתות החברתיות בקלות רבה.

Canon EOS 4000D+18-55mm III חסרונות

למצלמה canon EOS 4000D, גם מספר חסרונות: לדוגמה, הממשק של המצלמה הוא באנגלית. הדרך המומלצת לצלם בה, היא דרך העינית, כיוון שבשימוש במסך, ביצועיה ירודים.

למצלמה אין רמקול מובנה, ולכן לא ניתן לשמוע בה את סרטי הוידאו. העדשה המצורפת למצלמה, היא עדשת קיט של זום 18-55, קטנה. בנוסף, המצב האוטומטי של המצלמה, ומהירות המצמצם שלה, נמוכים משמעותית מיכולותיה.

לסכום

canon EOS 4000D היא מצלמה רפלקס לצלם המתחיל וגם לצלם המקצועי.

למצלמה מפרט עשיר, היא מעניקה למשתמש בה, גמישות רבה בתפעול שלה, ושליטה ידנית מלאה ומגוונת. למצלמה אומנם מספר חסרונות, אולם, בהתאם למחירה הנוח, מדובר במצלמה משתלמת במיוחד.