קורס צילום

ככל שעובר הזמן תחום הצילום הופך למפותח יותר ויותר הודות לטכנולוגיות חדשות שנכנסות לשימוש, ותחומים נוספים בהם צילום הופך למרכזי וחשוב יותר. עבור מי שרוצה להתמחות בצילום תמיד יש מה ללמוד ולשפר, בין אם מדובר בצלם מתחיל שמעוניין ללמוד את יסודות הצילום ובין אם בצלם ברמה מתקדמת יותר שמעוניין להתמקצע בנושא מסוים. במאמר זה נציג על קצה המזלג מספר קורסים שתוכלו לעבור כדי לשפר את יכולות הצילום שלכם ולהתקדם בתחום.

למתחילים: קורס יסודות הצילום

קורס יסודות הצילום הוא למעשה קורס מבוא לצילום, המאפשר לכם לרכוש ידע ומיומנויות צילום בסיסיות. קורס יסודות צילום כולל למידה מעמיקה של מושגי היסוד בעולם הצילום לעומקם, יציאה לשטח והתנסות מעשית, עריכה דיגיטלית, צילומי רחוב, צילומי לילה, הגשת עבודות וביקורות. קורס זה מתאים לצלמים צעירים המעוניינים להתמקצע בתחום.

קורס צילום נוף

אחד הז'אנרים הפופולאריים בעולם הצילום הוא צילום נוף, ועדויות לכך ניתן לראות בשלל צילומי נוף שתלויים במקומות מגוונים. בקורס צילום נוף לומדים טכניקות שונות שמסייעות להתמודד על תנאי תאורה בעייתיים ולעבוד עם פילטרים ייחודיים. קורס צילום נוסף משלב ידע תיאורטי והתנסויות מעשיות בתנאי שטח שונים שיסייעו לכם להשתפשף ולהתמקצע בנושא זה.

קורס פוטושופ

אחד התחומים החשובים ביותר בעולם לימודי צילום הוא עריכה בפוטושופ. בקורס פוטושופ תכירו ותלמדו את עולם הפוטושופ, כולל עבודה עם שכבות, שליטה במסכות וכלים שונים שיסייעו לכם למעשה ליצור כל דבר שתרצו. הקורס משלב ידע תיאורטי ותרגול מעשי בליווי מדריך מקצועי.

קורס תאורה מעשית

תאורה היא מרכיב חשוב ביותר בצילום, וניתן להתייחס אליה בשתי גישות: הגישה הראשונה היא להסתגל לתנאי התאורה הקיימים ולהפיק מהם את המיטב, והגישה השנייה היא ליצור אותה בעצמנו. בקורס תאורה מעשית לומדים כיצד ליצור תנאי תאורה אידיאליים באמצעות אביזרים פשוטים וזולים. בקורס לומדים כיצד להשתמש בתאורה מלאכותית במצבים שונים, כיצד להפעיל מבזקים במרחק מהמצלמה ומתי כדאי לעשות זאת, וכיצד אמצעי תאורה בבית שלנו יכולים לסייע לנו לשלוט בתנאי התאורה.

קורס צילום אופנה

קורס צילום אופנה הוא קורס שמטרתו להקנות לצלמים ידע ומיומנויות טכניות בעולם צילום האופנה. בתחילת הקורס לומדים תוכן עיוני הכולל לימודי תולדות האופנה והיסטוריית צילום האופנה והבנת עולם האופנה ורכיביו, ולאחר מכן לומדים טכניקות שימושיות. הקורס מכשיר להיכנס לעולם צילום האופנה באופן מעשי.

צילום הופעות

צילום הופעות הוא תחום מרתק שמאפשר לנו כצלמים לספר סיפור בסביבה בלתי נשלטת בה יכולת עריכה גבוהה היא חיונית כדי לקבל תוצר טוב. הקורס משלב בין לימודים תיאורטיים של מבוא לצילום הופעות ובין התנסויות מעשיות הכוללות יציאה לשטח וצילום הופעות חיות, וכן לימוד כיצד להיכנס לתחום ההופעות וכיצד ליצור קשר עם אומנים ישראלים או בין לאומיים.