מצלמה דרך לרכב

אחד האביזרים שהפכו לפופולאריים לאחרונה הם מצלמות דרך לרכב. מדובר במצלמה המצלמה באיכות גבוהה ללא הפסקה את מהלך הנסיעה. את המצלמה ניתן למקם במקומות שונים ברכב, ולרוב היא תמוקם בשמשה הקדמית או האחורית. ניתן לתעד את סביבת הרכב, את הדרך או את פנים הרכב עצמו. מצלמות דרך לרכב משמשות למטרות שונות, החל ממטרות בידור וכלה בתיעוד לצרכי ביטוח. מהם היתרונות של מצלמת דרך לרכב, וכיצד נדע איזו מצלמה לבחור?

 

מדוע אצטרך מצלמת דרך לרכב?

מצלמות דרך משמשות למטרות שונות. מצלמות דרך מאפשרות לנו להנות מהיתרונות הבאים:

בטיחות בנסיעה: מצלמת דרך יכולה להציג על המסך שלה או על מסך הטלפון החכם את הדרך ואת הנקודות המתות שלא ניתן לראות באמצעות המראות, ובכך מסייעת בנהיגה והופכת אותה לבטיחותית יותר.
ביטוח: אם חס וחלילה אנחנו מעורבים בתאונת דרכים או מכל סיבה שהיא צריכים לקיים תהליכים מול ביטוח הרכב שלנו, מצלמת הדרך יכולה לסייע לנו להוכיח אירועים ודברים שונים. היתרון של מצלמת דרך הוא בכך שהיא לא רק מספקת וידאו של תיעוד, אלא גם מוסיפה לו זמן ושעה ובכך מספקת ראיות קבילות בבית משפט.
גמישות במיקום: את מצלמת הרכב תוכלו למקם היכן שתרצו, וכן לבחור אם לתעד את סביבת הרכב, את הדרך או את מה שקורה בתוך הרכב. בנוסף לכך אם אתם צריכים ניתן לרכוש מצלמה דו כיוונית שמתעדת בו זמנית את מה שקורה לפני הרכב ומה שקורה מאחוריו.
וידאו וסטילס: מצלמות דרך מסוימות יכולות לצלם וידאו וכן סטילס, ובתמונות ובסרטונים תוכלו להשתמש לכל מיני מטרות: תיעוד טיולים משפחתיים, יצירת סרטונים מצחיקים ברכב לטיק טוק או לאינסטגרם וכדומה.

 

איך נבחר את מצלמת הרכב המתאימה?

השוק מלא באפשרויות בטווחי מחירים שונים. כשאתם בוחרים את המצלמה, אנחנו ממליצים לכם לשים לב לקריטריונים הבאים:

אפשרויות צילום
חשבו מה אתם רוצים לעשות עם המצלמה, ולאלו אפשרויות צילום אתם זקוקים לשם כך. למשל, אם אתם רק מעוניינים לצלם את הדרך לפני המכונית, מצלמה סטטית עם עדשה אחת יכולה לעשות את העבודה. אם אתם מעוניינים לצלם בו זמנית את פנים הרכב וצילום חוץ, תוכלו לבחור מצלמה דו כיוונית. אפשרות נוספת היא מצב חנייה, שמתעד כל תזוזה בסמוך לרכב.

איכות הצילום
חשוב לבדוק מהי איכות הצילום, כאשר הנתון החשוב לשם כך היא רזולוציית המצלמה, הקובעת את חדות התמונה ומידת הפירוט. בנוסף לכך, יש לבדוק מהי איכות הצילום במצב לילה.

תכונות מיוחדות
ישנן תכונות שאנחנו ממליצים לבדוק שקיימות במצלמה שאתם בוחרים. למשל, חתימת תאריך ושעה יכולה להיות שימושית מאוד לצרכי ביטוח. תכונות נוספות שיכולות להיות חשובות הן חיישן זיהוי תנועה, תיעוד מסלול הנסיעה כולל מהירות הרכב, וכן חיבורים רלוונטיים כגון חיבור USB, חיבור לבלוטות' ועוד.