מצלמת אקסטרים

לטיילים וחובבי האדרנלין שבינינו, קיימים היום אמצעים איכותיים ומתקדמים שמאפשרים לנו לתעד רגעים ייחודיים ולתפוס תמונות מרהיבות, גם בתנאים האתגריים ביותר. כדי לתעד את הביצועים שלך במהלך רכיבה על אופנוע, ממעוף רחפנים או בטיולי שטח, מצלמת אקסטרים היא הכלי האולטימטיבי. כיצד נבחר בפתרון שימלא אחר הצרכים שלנו בצורה מדויקת? כאן, נסביר על כל מה שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת המצלמה

מהי בעצם מצלמת אקסטרים?

מצלמת אקסטרים היא מצלמת וידאו דיגיטלית המותאמת לביצועים אתגריים. עם בולמי זעזועים איכותיים השומרים על יציבות התמונה גם במהירויות גבוהות ובטלטולים, עמידות במים ותנאי הסביבה וקלות המשקל שלה, היא מספקת מענה אידיאלי לתיעוד מגוון אירועים בתנאי שטח מאתגרים.

מה חשוב לדעת כדי לבחור מצלמת אקסטרים טובה?

איכות התמונה
הרזולוציה וקצב הפריימים יקבעו כמה תהיה חדה התמונה, גם כשנצלם בסיטואציות מהירות ואינטנסיביות. ככל שקצב הפריימים לשנייה הוא גבוה יותר, כך נוכל ליהנות מסרטון חלק ואיכותי ללא קיטועים ולהגיע לרזולוציות הגבוהות ביותר.

יציבות הצילום
חשוב לבחור במצלמה המכילה מייצב תמונה איכותי שתאפשר ליהנות מתמונה ישרה וללא "רעידות" גם תחת טלטולים במהלך נהיגה או הטסת רחפנים. כיום, קיימות מצלמות המציעות עד 60 פריימים בשנייה ובאיכות K4.

עמידות
מומלץ לרכוש את המצלמה עם קופסה ייעודית המבטיחה שהמצלמה תהיה מוגנת מפני חבטות, טלטולים, מים, אבק ושאר תנאי הסביבה שעשויים לפגוע בשלמות המצלמה ובאיכות הצילום.

זווית
דגמי מצלמות שונים עשויים להגיע עם זוויות צילום משתנות. ככל שזווית המצלמה תהיה רחבה יותר, כך ניתן יהיה לצלם שטח גדול יותר. כך, נוכל להפיק תצלומי אוויר נרחבים ומרשימים, ליצור תמונות נוף פנורמיות מרהיבות תוך כדי נסיעה ולתפוס תצפיות יוצאות דופן בטיולי השטח שלנו. הטווח נע לרוב בין 140-200 מעלות ויש מצלמות שמציעות זווית רחבה אף יותר.

באיזה יצרן מומלץ לבחור?
ישנם שני יצרנים מרכזיים המציעים מצלמות אקסטרים כיום בשוק:

מצלמות גו פרו

השחקנית הוותיקה והפופולרית ביותר בשוק. במידה רבה, היא מהווה שם נרדף למוצר. הפופולריות הזו לא נוצרה בוואקום. מצלמות גו פרו מציעות אמינות בלתי מתפשרת, עמידות מעולה ובדגמים החדשים מסדרת HERO נוכל ליהנות ממעבד המאפשר ייצוב תמונה חסר תקדים ומקצב 60 פריימים לשנייה באיכות K4.

מצלמת אקסטרים שיאומי

כמו כל מוצרי הטכנולוגיה של החברה הפופולרית, גם מצלמת אקסטרים שיאומי מציעה מחירים נוחים מבלי להתפשר על איכות הביצועים. הדגמים החדישים של החברה מציעים צילום K4 באיכות 30 פריימים לשנייה, אך נוכל להפיק ממנה באיכות Full HD גם עד 60 פריימים לשנייה בקלות.

מצלמת אקסטרים מחיר

כשזה מגיע למחיר, אין ספק שמצלמות גו פרו נמצאות על התחום הגבוה יותר של טווח המחירים. אם נחליט ללכת על המותג הידוע, ניפרד מכ-800-1900 ₪, תלוי כמה נהיה מוכנים להשקיע בה. על מצלמת אקסטרים שיאומי, לעומת זאת, נשלם עד 700 ₪ לכל היותר ברוב המקרים. בסופו של יום, הכול תלוי בתקציב ובצרכים שלנו. גם אם אנו לא מעוניינים לשבור קופת חיסכון, נוכל להשיג מוצר מעולה במחיר שפוי.