מצלמה מקצועית

אם אתם צלמים בתחילת דרככם, וחשים שהגיע הזמן לעבור למצלמה מקצועית מתקדמת יותר, כדאי לדעת איך לבחור את המצלמה הבאה שלכם. צילום הוא עיסוק נהדר, שמאפשר גם לתעד את הסביבה וגם לספר סיפור שלם עם כל תמונה שמצלמים. צילום איכותי מצריך גם מצלמה טובה, ובמידה רבה איכות המצלמה והאפשרויות הטכניות שיש בה יקבעו כמה מקצועיים ייראו הצילומים שלכם.
יחד עם זאת, מצלמה מקצועית לא מתאימה לכל אחד. לכל מצלמה מקצועית יש תכונות מתקדמות שמאפשרות שליטה טובה בהרבה בצילומים שמתקבלים. אנשים שהידע שלהם בעולם הצילום הוא רק בסיסי, ולא יעשו שימוש בתכונות האלו, לא יוכלו ליהנות מכל הפונקציות הטכניות המתקדמות של המצלמה. לכן, השימוש במצלמה מקצועית פחות מתאים למי שאינו מתכוון לרכוש ידע מקצועי נוסף בתחום.

ההבדל בין מצלמה זולה למקצועית

המצלמה הנפוצה ביותר כיום היא המצלמה הנמצאת בטלפונים חכמים, אך מדובר במצלמה פחות טובה יחסית , גם בטלפונים הכי מתקדמים. בשוק המצלמות המקצועי ישנן מצלמות שמיועדות למתחילים, שהן דיגיטליות בדרך כלל, וכן מצלמות משוכללות יותר, שמתאימות לצילום מתקדם ומותאם אישית יותר.

המצלמות הזולות יותר בשוק כוללות גם אפשרויות טכניות מועטות יותר. יכולת השליטה בהן על פרמטרים שונים של הצילום היא מוגבלת מאוד, פרט למחיר הנמוך שלהן. לעומת זאת, מצלמת רפלקס (DSLR) היא מצלמה מקצועית שיכולה להתאים לצלמים מקצועיים מנוסים וגם לצלמים מתקדמים עם ניסיון מועט.

למצלמת רפלקס (DSLR) יש יתרונות רבים מול מצלמה מקצועית זולה. ראשית, היא תאפשר צילום במהירות גבוהה יותר, כלומר – יותר צילומים בשנייה. בנוסף לכך, במצלמות רבות כאלו ניתן להחליף עדשות. החלפת העדשות משמשת לסוגים שונים של צילומים, ודורשת ידע טכני רב יותר במלאכת הצילום. לעדשות שונות יש אורך מוקד עדשה שונה, שמשפיע על התוצאה הסופית של הצילום. מרבית הצלמים המקצועיים משתמשים בעדשות ZOOM או עדשות PRIME. עדשות אלו מאפשרות מגוון רחב של סוגי צילומים במרחקים שונים. מצלמת רפלקס מגיעה בדרך כלל עם סוג עדשה שנקרא עדשת קיט, שהיא עדשה שמתאימה מאוד לצלמים מתחילים, מכיוון שהיא איכותית יחסית אך גם פשוטה וזולה, ומתאימה לצילום כללי של אובייקטים.

איכות צילום גבוהה יותר

ישנם כמה פרמטרים נוספים שגורמים לכך שאיכות הצילום תהיה גבוהה יותר. במצלמות מקצועיות רבות ניתן לשלוט על הצמצם ועל כמות החשיפה לאור בצילום. בנוסף לכך, הרזולוציה של המצלמה היא מה שיקבע כמה חדים יהיו הצילומים. מצלמה מקצועית זולה יותר תמיד תהיה ברזולוציה נמוכה יותר מאשר מצלמת רפלקס (DSLR) מקצועית. מצלמות מקצועיות מאפשרות גם לצלם במצב שליטה חצי-ידני. גם במקרה הזה, כדי להפיק תוצאות מצוינות במצב חצי-ידני יש צורך בניסיון ובידע רבים יותר.

עוד יתרונות של מצלמה מקצועית

למצלמה מקצועית מתקדמת יש גם יכולת התמקדות טובה יותר באובייקטים מרוחקים. ככל שרמת הרזולוציה של המצלמה היא גבוהה יותר, וככל שהאחיזה במצלמה היא נוחה ויציבה יותר – ניתן להתמקד באובייקטים רחוקים ולהשיג צילומים ברמה איכותית יותר. כאשר אתם בוחרים מצלמה, חשוב מאוד להתאים את הגודל שלה לכף היד שלכם, ולוודא כי האחיזה בה נוחה לכם. אחיזה נוחה היא בעלת חשיבות רבה בעת שמצלמים, ולכן חשוב שלא להתפשר על העניין הזה.

בחירת מצלמה מקצועית חדשה היא דבר מרגש בחיים של כל צלם, וכדאי להשקיע זמן ומאמץ כדי לבחור מצלמה מקצועית שתתאים לכם ותעזור לכם לשדרג את עבודות הצילום שלכם.