טיפים לבחירת מצלמה 

כל צלם חובב או מקצועי זקוק למצלמה איכותית שתתאים לצרכים שלו ותוכל לשמש אותו ליצירת תצלומים יפים, מעניינים ומושכי תשומת לב. בחירת מצלמה חדשה היא נושא שמעסיק את מרבית הצלמים, כאשר הם חשים שהמצלמה הקיימת שלהם כבר אינה משרתת אותם כמו שצריך.

כדי לבחור מצלמה חדשה, יש להתאים אותה באופן הטוב ביותר לצרכים שלכם וגם לתקציב הזמין שלכם. צלם שמצלם בעיקר תמונות נוף וטבע, יהיה זקוק לסוג מצלמה שונה מאשר צלם שמצלם תמונות של מאכלים לפרופיל אינסטגרם עסקי, למשל.

בחירת המצלמה הנכונה היא דבר חשוב ביותר, מאחר ולכל מצלמה יש תכונות ייחודיות משלה, וגם מבנה מסוים, גודל וצורת אחיזה שמתאימים לצלמים שונים.

התאמת המצלמה לצרכים שלכם

הדבר הראשון שצריך להכתיב את בחירת המצלמה הבאה שלכם הוא זיהוי הצורך העיקרי שלשמו אתם רוכשים אותה. כלומר, איזה סוג תמונות אתם מצלמים. אם המצלמה שלכם היא מצלמה לטיולים, ומיועדת לצילומים של טבע ונוף, ואתם נוסעים איתה ברחבי הארץ או העולם – אתם זקוקים למצלמה שלא תהיה גדולה מדי, וניתן יהיה לשאת אותה איתכם בקלות. לעומת זאת, אם אתם מצלמים בעיקר בסטודיו פרטי או בבית שלכם, ויכולים להרשות לעצמכם שהמצלמה תהיה גדולה וכבדה יחסית, כדאי לבחור במצלמה מקצועית שיש לה יכולת זום אופטי גבוהה.

ישנם צלמים רבים שמשתמשים במצלמה הדיגיטלית שלהם גם כמצלמה לצילום סרטונים ליוטיוב, ולכן זקוקים לכך שתהיה לה גם יכולת צילום ווידאו. מצלמה לווידאו תהיה בדרך כלל יקרה יותר מאשר מצלמה דיגיטלית סטנדרטית, אך היא תאפשר לכם לצלם סרטונים שאותם תוכלו להעלות לכל מדיה חברתית שתרצו.

אם אתם צלמים שנוהגים לצלם אובייקטים מרוחקים, אתם זקוקים ליכולת מיקוד גבוהה. בנוסף לכך, אתם צריכים שהמצלמה שלכם תהיה ברזולוציה גבוהה, ותאפשר צילום חד ואיכותי של עצמים שנמצאים הרחק מכם.

התאמת המצלמה לתקציב הזמין

כל צלם חובב או מקצועי יודע כי מחיר מצלמה יכול להיות גבוה למדי. טווחי המחירים של מצלמות  נעים בין מאות שקלים לאלפים רבים של שקלים. אם אתם צלמים מתחילים, יכול מאוד להיות שתוכלו להסתפק בקניית מצלמה דיגיטלית פשוטה יחסית, שמחירה הוא עד 2,000 שקלים.

צלמים מקצועיים בדרך כלל מעדיפים מצלמות מסוג מצלמות רפלקס DSLR, שיש בהן רזולוציה גבוהה מאוד וכן אפשרויות מתקדמות כמו שליטה על הצמצם, אפשרות להחלפת עדשות וכן זום אופטי בקנה מידה גדול. יחד עם זאת, חשוב להתאים את בחירת המצלמה לתקציב שבאמת זמין עבורכם, ולא כדאי להסתבך בהוצאות גבוהות שלא לצורך.

כמו קנייה של כל מוצר אחר, תוכלו לקנות את המצלמה שהכי מתאימה לכם אם תחליטו מראש על תקציב מקסימלי ותבצעו בדיקה מעמיקה של המצלמות בשוק. ככל שתבררו עם עצמכם את הצרכים והמטרות שלשמם אתם עומדים לקנות את המצלמה – יהיה לכם קל יותר לעשות את הבחירה הנכונה.