חצובה למצלמה

סוגי חצובות למצלמה

אמנם ישנם סוגים רבים ושונים של חצובות, אך ניתן לחלק אותן לכמה קטגוריות:

חצובה קלה – חצובה העשויה מאלומיניום נוחה וקלה לנסיעה ממקום למקום – החצובות הנכנסות לקטגוריה זו יכולות להיות גם חצובת כיס וגם חצובה למצלמה לטיולים.

חצובת כיס – היא חצובה קלה שבדרך כלל מתקפלת לגודל של פחות מ- 10 ס"מ, כך שהיא מחליקה בקלות לתיק, מה שהופך אותה לשימושית במסיבות, מסעדות ובמקומות אחרים שבהם לא תרצו לסחוב משהו גדול יותר.

חצובה למצלמה לטיולים או חצובה גמישה תביא את המצלמה שלכם לגובה מספק, אך גם תתקפל לגודל קל לנשיאה. היא נהדרת לטיולים רגליים ולרכיבה על אופניים. זוהי חצובה גמישה, שניתן לחבר אליה גם מצלמת וידאו קומפקטית.

חצובה בינונית  – נמצאת בדיוק באמצע בין חצובה ניידת וקלת משקל לחצובת סטודיו כבדת משקל. היתרון שלה על פני חצובה ניידת הוא שרוב הדגמים מגיעים לגובה העיניים ומעלה, הם כבדים יותר ולכן הם חזקים עוד יותר, מה שהופך אותם לטובים יותר כאשר חדות התמונה קריטית. זוהי גם בחירה טובה עבור מצלמת וידיאו מכיוון שהיא יציבה.

חצובת סטודיו – היא בדיוק כמו שהיא נשמעת. זוהי נחלתם של צלמים מקצועיים שקונים בדרך כלל סוג חצובה ספציפי שיתאים לצורך ספציפי. היא גדולה, לעיתים בלתי ניתנת להזזה וכמעט תמיד משתמשים בה עם ראש מיוחד. היא נועדה לטפל במצלמה בפורמט בינוני וגדול. בעידן הדיגיטלי, החצובות הללו הפכו לזן נדיר.

מחירי חצובות

המחירים של חצובות משתנים מאוד, וקשה להגדיר טווח ספציפי עבור מוצר זה. כמובן שככל שהחצובה מאסיבית ומקצועית יותר, כך המחיר שלה יהיה גבוה יותר. טווח המחירים של חצובות נע בין עשרות שקלים לחצובות פשוטות (30 ₪) עד לעשרות אלפי שקלים (12,000 ₪).

במידה ואינכם מעוניינים להשקיע סכום גבוה, תוכלו לבחור בדגם פשוט יותר בכמה עשרות שקלים, ובמידה ואתם רוצים חצובה חזקה שתחזיק להרבה זמן, תיאלצו לשלם בין אלפים לבין עשרות אלפי שקלים.

היתרונות של צילום באמצעות חצובה למצלמה

יכולת צילום נוחה וטובה יותר
לא משנה מה סוג הצילום המועדף עליכם, חצובה היא כלי חיוני במיוחד בתאורה חלשה. במצבים אלה, מגיע הזמן שבו אתם כבר לא יכולים להחזיק את המצלמה יציבה ביד. שימוש בחצובה יסייע בכך מאוד.

יכולת צילום בחשיפה ארוכה עם חצובה למצלמה
חצובה מאפשרת לתפוס חשיפה ארוכה יותר באמצעות תריס איטי יותר של עד מספר שניות. זה עוזר למזער את הסיכון לתנועה כלשהי. בעת צילום חשיפה ארוכה השימוש בחצובה יאפשר להכניס הרבה יותר אור למצלמה ממה שהיה אפשרי בצילום ביד.

יכולת צילום נוחה וטובה יותר 
חצובה מספקת יציבות למצלמה. היא גם מונעת רעידות מצלמה מצד הצלם, במיוחד במצבים בהם יש צורך בזמני חשיפה ארוכים יותר. אם אתם מצלמים כל דבר, החל משקיעה ועד לילות כוכבים, תזדקקו ליציבות שמציעה החצובה.

.